Trollstigen

Každý by chtěl na Trollstigen

Trollstigen se stal přitažlivým pro turisty od té doby, kdy sem byla otevřena cesta v roce 1936. Nyní národní oblast během letních měsíců navštěvuje zhruba 500,000 návštěvníků a 100,000 vozidel.

Bezpečná a krásná

každému tento pohled na silnici v Trollstigen nedělá dobře Úsilí Norwegain Public Roads Administration´s Tourist Route Project (projektu Turistická cesta Norweganského veřejného správcovství cest) je vylepšit Trollstigenskou rovinu, tak aby byla bezpečná a krásná. Bezpečná, protože je v oblasti střežena doprava na stezkách, u pozorovacích bodů (rozhleden) a na silnici, stejně jako jsou střeženy objekty proti kamenům a kamenným lavinám. Krásná, protože nové budovy splňují vysoké mezinárodní standarty, které poskytují návštěvníkům bohatší zážitek z tohoto místa a okolí.

Konstrukční práce v roce 2006-2007

silnice má mnoho zatáček, ve kterých autobus projede stěží Nový most přes řeku. Nová stezka k rozhledně upravená pro všechny skupiny návštěvníků. Nové stánky, obchody, a záchody. Bezpečnostní dopravní opatření u Stigrora Konstrukční práce na Trollstigenské rovině dopadají na oblast. Stroje a pracovníci pravidelně soupeří o místo s autobusy a turisty. Pokoušejí se zmírnit tyto nevýhody dobrou mírou zabezpečení a informacemi vztahujícími se k práci a pokroku. Věří, že pochopíme nevýhody spojené s výstavbou, obzvlášť s dlouhodobými cíly projektu Turistická cesta a ambice zvyšující turismus a zlepšující ekonomické příležitosti v oblasti.

Konstrukční práce v roce 2009

Práce se blíží ke konci a zanedlouho budou dokončeny. V roce 2009 byla otevřena nová výhledová plošina.

mapa Trollstigen vodopád silnice na Trollstigen nádherný pohled mlha pod Trollstigenem auta nemají problém vyjet na Trollstigen

Přestavba byla dokončena

Dne 16. června 2012 byla slavnostně otevřena po velké přestavbě norská zajímavá stezka. Jsou zde parkoviště, nové sociální zařízení a vyhlídky. To vše v moderním vzhledu. Během června budou probíhat různé úpravy a údržby cesty, proto od pondělí do čtvrtka 4. - 28.6.2012 v čase od 20.00 do 7.00 hod bude cesta uzavřena. Jinak po celý rok je cesta otevřena od konce května.

Otevření cesty v roce 2013

Cesta je otevřena hlavně podle počasí. V roce 2013 se plánuje otevření na konec května. Aktuální informace o sjízdnosti norských silnic naleznete zde.