Počasí v Norsku

Krajina v Norsku

Norská kraji nabízí svým obdivovatelům mnoho krás (hory, jezera, rozsáhlá zalesněná území, ledovcová údolí). V Norsku naleznete i pevninský evropský ledovec Jostedalsbreen a plno Fjordů.

Podnebí

Stále počasí v Norsku nenalezneme, dochází tu k rychlým a nečekaným obratům. Nezáleží na ročním období, raději počítejte s drsnými podmínkami.

Norské počasí na jaře

Největší teplotní rozdíly mezi jižní a severní částí země jsou právě na jaře, také v tuto dobu se velice liší teploty ve dne a v noci. Počasí bývá velmi proměnlivé. V měsíci květnu a v polovině června je krajina pro návštěvníky nejvíce působivá. Všechno rostlinstvo se probouzí k životu. Vodopády fascinují svou přirozenou krásou.

Norsko je proslulé rybolovem. Nejvhodnější podmínky jsou v březnu a dubnu. Můžeme rybařit rekreačně ale i závodně.

Letní norské počasí

Od června do začátku srpna je v Norsku počasí nejteplejší. Dny jsou dlouhé a jasné. Teploty dosahují 25°C - 30°C. Východní části jižních hor a jižního pobřeží jsou místa, kde je nejteplejší a nejstabilnější počasí. Dešťivé a proměnlivé počasí může být v západním, středním a severním Norsku. Vzduch neobsahuje téměř žádnou vlhkost. Oblíbenou činností je plavání, neboť teplota moře dosahuje průměrně 18°C.

Podzimní počasí

Příroda oplývá barvami, které nás lákají na svou jedinečnou a přirozenou krásu. Teplota na začátku podzimu pomalu klesá. Nejvyšší průměrné teploty v září obvykle dosahuje záliv Oslofjord. Za teplé oblasti se považují pobřeží Rogaland a Hordaland.

Zima

Norsko je z větší části pokryto sněhovým pláštěm. Ve středním a východním Norsku teploty klesají až pod -40 °C. Mírnější zima bývá v pobřežních oblastech. Musíme počítat i se silnými vichřicemi a deštěm.

On-line počasí z Norska

Click for Oslo, Norsko Forecast Click for Bergen, Norsko Forecast