Trajekty Stena Line s trasami do Skandinávie lákají české turisty

S tím, jak stále více českých turistů navštěvuje Norsko a Švédsko po vlastní ose automobilem, reaguje jeden z největších světových provozovatelů trajektové přepravy Stena Line představením webových stránek v českém jazyce. Pro tyto turisty je totiž přeprava trajektem nejjednodušší a mnohdy i jediný způsob dopravy, pokud chtějí Skandinávii procestovat podle svých představ.

Obr.: Trajekt je ideální pro turisty s vlastním automobilem. Zdroj: www.stenaline.cz

Na sever raději vlastním autem

Cestování vlastním automobilem je stále oblíbenější, turistům totiž umožní objevovat krásy přírody mnohem pohodlněji a flexibilněji, než pomocí hromadné dopravy. Půjčení auta je zde ale poměrně drahé.

Obr: Naloďování na trajekt. Zdroj: www.stenaline.cz

Turisté navštěvují Skandinávii nejčastěji kvůli přírodě. Norsko a Švédsko se mohou pochlubit divokou přírodou - od skalnatých útesů a ostrůvků až po zalesněné hory a průzračná jezera a tato místa je bez automobilu velmi složité navštívit. Norsko je také oblíbené pro možnosti rybolovu, horskou turistiku a úchvatné fjordy. Za prohlídku stojí také známá města s mnoha památkami. V Norsku lze navštívit nejsevernější místo Evropy – Nordkapp.

Se Stena Line nejen do Skandinávie

Stena Line provozuje trajektovou přepravu na několika trasách:

  • do Norska z Dánska či Německa
  • do Švédska na sedmi trasách z Německa, Dánska, Polska či Lotyšska
  • do Velké Británie z Nizozemí
  • nebo na pěti trasách z Velké Británie do Irska

Obr: Naloďování na trajekt. Zdroj: www.stenaline.cz

Na trajektu si odpočinete

Cestování automobilem může být únavné, a tak několikahodinový odpočinek na trajektu přijde vhod. Pokud cestující zrovna nechce odpočívat či spát v pohodlných křeslech, může využít palubních restaurací či obchůdků a na další cestu vyrazit odpočinutý.

Obr.: Na palubě najdete komfortní křesla, restaurace, obchůdky nebo třeba kino. Zdroj: www.stenaline.cz

Nové internetové stránky společnosti Stena Line v češtině najdete na adrese www.stenaline.cz, kde zjistíte nejen přesné trasy trajektů, ale můžete si zde rovnou koupit jízdenky.