Dombas

Trollý park

Vstup do Trollýho parku V Dombasu je obchod s potravinami, kde v oblibě čeští turisté nakupují brusinky. Dále se v Dombasu nachází Trollí park, který je v současné době uzavřen. Celý Trollí park je vybudován v podzemí. Park by nebyl příliš zajímavý, kdybyste si v parku neprohlédli zajímavý film, který je o norské přírodě. Pokud si chcete z Norska přivést Trolla jako suvenýr, tak si ho kupte jedině tady, protože v Dombasu je největší výběr. Dombas býval místem odpočinku pro poutníky, kteří putovali do Tronhaimu.

Kamenný Troll Trollové, jsou taková norská specialita. Troll je skřítek, povahou je to takový záškodník. Když prší, tak za to mohou Trollové, když se někde utrhne skála, tak je to tím, že na ní dupali Trollové. Prostě za všechny zkázy v této zemi mohou Trollové. Troll může být velmi malý, ale také může pořádně vyrůst. Troll je ošklivé stvoření, má velké špičaté uši a ocas. Žena od Trolla není Trollice, ale je to Huldra. Dokáže na sebe brát různé podoby. Huldry jsou takové sexuálně neukojené, takže pokud ji někde potkáte, tak Vás dokáže umilovat k smrti.

Dovrefjell

V této oblasti se nacházíme v národním parku Dovrefjell. Dovre je křestní jméno jednoho chasníka, který žil na severu. Ochočil si ledního medvěda, a protože na severu se mu už nelíbilo, tak šel s medvědem na jih. Dostali se do opuštěné oblasti, kde byla farma. Zaklepal na dveře a žádal nocleh. Farmář mu řekl, že ho tu nechá přespat, ale nedá mu najíst. Byl zrovna Štědrý den a vždycky na Štědrý den přijdou Trollové, kteří mu všechno jídlo snědí. Když přišli Trollové, tak se lekli medvěda a utekli. Proto se tento národní park jmenuje Dovrefjell.