Proč při návštěvě Norska nevynechat Geiranger?

Geiranger, vesnička při březích stejnojmenného fjordu, nabízí mnoho možností ubytování od skromných chatek až po luxusní hotely. Proč se ale ubytovat právě zde?

Geirangerfjord, jež spadá do komplexu Storfjord nejen že patří mezi památky UNESCO, často je navíc považován za nejkrásnější fjord světa. Za tento fakt vděčí úchvatným vodopádům, ale nejen jim. Ty nejznámější z nich nesou názvy Sedm sester, Nevěstin závoj nebo Kazatelna. Takové pohledy, jako se před vámi rozprostřou právě zde, budete jinde na světě jen těžko hledat.

Samotný fjord je zhruba 16 km dlouhý. Vaše činnost zde se však nutně nemusí omezovat pouze na kochání se krajinou. Geiranger je rájem rybářů, ale i milovníků adrenalinu. Vypůjčit si můžete například kajak a s ním se zúčastnit organizované výpravy, v rámci které fjordy a jejich okolí poznáte tak trochu z jiné perspektivy.

Jako vhodný výchozí bod pro poznávání okolí platí již zmiňovaná vesnice Geiranger. Netroufnete-li si na kajak, právě Geirangerem proplouvá výletní parník. Když už budete na Geirangerfjordu, rozhodně si nenechte ujít pohled “z vrchu”. Jeden neodolatelný se vám naskytne například z vrcholku Dalsnibba.