Sjoa

Ubytování

ubytovací budova v Sjoa Sjoa je asi 1,5 hodiny cesty z Lillehammeru. Ubytování typu wanderhime. Je tu historická budova z 18. století, která je dokonce na seznamu historických památek. Majitel je už z 5. generace vlastníků budovy a ubytovacího zařízení. Ubytování je na střední úrovni. Pokoje jsou zde 2, 4 a 6 lůžkové. Největší nevýhoda je ta, že sprcha není v té samé budově jako ubytování. Sprcha je 150 m ve vedlejší budově.

Rafty

duha v Sjoa Prostředí je zde opravdu krásné, Sjoa je na samé hranici parku Rondane. V Sjoe si můžete vyzkoušet jízdu v Raftu na stejnojmenné řece Sjoa, která je stupně 3. V Sjoe jsou profesionální instruktoři, kteří jsou z Jižní Ameriky a mají s raftem obrovské zkušenosti a nedopustí, aby se někomu něco stalo. Dostanete helmy a záchranné vesty. Cena je kolem 490NOK/za osobu.

Trollové

U Sjoa bydlí jeden řezbář, který se již několik let zabývá tím, že do dřeva vyřezává Trolly. Jeho díla můžete vidět na fotografiích níže.

dřevění Trollové s norskou vlajkou ze dřeva tu nejsou jen Trollové Troll v nadživotní velikosti krásný suvenýr opravdu každý je u řezbáře vítán ubytovat se můžete v Sjoa nebo v Amot