Ubytování v Norsku

Norsko je velkým lákadlem pro turisty, jelikož má krásnou rozmanitou přírodu a památky. Nejoblíbenější aktivitou je zde rybolov, konkrétně lov lososů. Dalšími aktivitami je například jízda na kole, kempování, poznávání norských měst, lyžování anebo plavání. Pokud se chystáte na dovolenou právě do Norska, a máte naplánováno již několik zmiňovaných aktivit, je dobré si podle toho vybrat vhodné ubytování. Norsko nabízí všechny typy ubytování, například pro dobrodruhy je vhodný kemp anebo pro náročné hosty ubytování v luxusních hotelích. Vše jen záleží na ceně, kterou jste ochotni zaplatit.

Ubytování v Hotelu

Největší návštěvnost má hlavní město Oslo, pak Gardermoen nebo Bergen. Zdejší nabídka hotelů je rozmanitá. Každý si může vybrat hotel podle účelu, za kterým právě do Norska cestuje. Nejlevnější hotely jsou typické turistické, nejčastěji s třemi hvězdičkami a trošku dál od centra. Cena za noc je přibližně 600 NOK pro dvoulůžkový pokoj a pro více lůžkové pokoje se cena zvyšuje.

Taková zlatá cesta pro ubytování je ubytování v čtyř hvězdičkových hotelích, které jsou blíže k centru města. Na rozdíl od turistických hotelů je zde větší pokojové vybavení. Cena dvoulůžkového pokoje za noc se pohybuje okolo 700 až 800 NOK.

Vyhledejte si nejlevnější ubytování v Norsku

Datum příjezdu

calendar

Datum odjezdu

calendar

Pro velice náročné hosty, kteří si zakládají na designu ubytování, jsou zde k nabídce luxusní hotely přímo v centru města. Ubytovaní můžete být v historickém domě v centru anebo v moderním výškovém domě se sky barem. Ceny se pohybují od 1000 NOK a výš.

Ceny závisejí na poloze hotelu a kapacitu pokoje. Nejlevnější hotel stojí okolo 500 NOK a naopak nejdražší ubytování stojí okolo 3000 NOK. Pokud však hledáte levnější cenu ubytování a nechcete spát někde pod stanem, můžete využít norské rodinné hostely, jejichž cena se pohybuje okolo 300 NOK za noc.

Ubytování v přírodě

Pokud chcete zažít romantickou dovolenou a přitom se nenudit, ubytování v přírodě je pro vás tou správnou volbou. V Norsku je velké množství kempů (okolo 1500 kempů) umístěných prakticky kdekoliv. Jinak stanovat můžete skoro na každém místě, kromě národních parků a přírodních rezervací, pokud se nejedná o soukromý pozemek a nestanujete v blízkosti 100 m od obydlí. V každém kempu je sociální zařízení např.: kuchyňka, toalety, sprchy a velmi oblíbená sauna, která samozřejmě patří k Norsku. Ceny kempů se opět odlišují lokalitou a zařízením. Kolem 100 NOK zaplatíte za 1 stan za noc.

Ubytování v norských chatkách

V několika kempech jsou také turistické chatky. Chatky se nacházejí hlavně kolem pobřeží a fjordů, proto je nejvíce navštěvují rybáři. Právě pro ně jsou zde k nabídce další služby, například možnost zapůjčení lodě či motorového člunu. Ceny se pohybují okolo 200 až 500 NOK za den. Registrace chatek je možná jen pod jednou podmínkou, že zde strávíte více jak týden.

Další možnosti ubytování – v karavanu, bungalovy a rodinné apartmány.

Pro představu je 1 NOK přibližně 3,4 Kč.