Jak výhodně zařídit cestovní pojištění do Norska?

Ještě než se vydáte na cesty za podmanivou krásou norských fjordů a okolní přírody, na chvilku se zastavte a věnujte čas výběru řádného cestovního pojištění. Nechceme vás moc strašit, ale jedině s řádnou cestovní pojistkou budete mít jistotu, že budete na vaší cestě za severským dobrodružstvím v bezpečí, když se vám náhodou něco stane. Proč je cestovní pojistka tak moc důležitá a kde ji seženete nejvýhodněji?

Modrá karta nestačí!

Na začátek jedno varování. Pokud vás napadlo, že si pojištění nezařídíte a vyrazíte jen s modrou kartičkou od zdravotní pojišťovny, rychle na to zapomeňte. Modrá kartička sice dokazuje, že si platíte zdravotní pojištění, ale to je tak vše. Rozhodně nefunguje jako pojištění na cesty do zahraničí. Je pouze garancí, že vás ošetří ve zdravotnických zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů. Navíc si vše budete muset platit sami. V případě vážnějších úrazů se mohou ceny za lékařskou péči vyšplhat i do milionů korun. Neriskujte proto zbytečně. Detailněji tuto problematiku popisuje tento článek.

Výhodně a rychle

Pro cestu do Norska určitě stačí klasická forma cestovní pojistky, která má pojistné limity ve výši 5 000 000 Kč. Pokud se budete pouštět do extrémních sportů (sjezd řek, horolezectví, ferraty apod.), musíte se připojistit. Cestovní pojištění do Norska není drahé. Platí se cca 20 Kč na den. Ceny se u jednotlivých pojišťoven však mohou výrazně lišit.

Jestliže chcete na pojištění ušetřit, ale ne na úkor jeho kvality, sjednejte si ho online. Při online kalkulaci cestovního pojištění ihned vidíte, kolik budete muset zaplatit. Nabídky od pojišťoven si také můžete jednoduše srovnat a vybrat tu nejvýhodnější variantu. Při online sjednání také narazíte na slevy a bonusy. Například pojišťovna Ergo nabízí při online formě sjednání bonus v podobě pojištění odpovědnosti za pouhých 10 Kč na den.